SYDV Başvurusu


Başvurmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Bu başvuru sonucu vakfımızca değerlendirilecek, gerektiğinde ev ziyareti yapılacaktır.
Engelli aylığı ve Engelli yakını aylığıiçin ilk defa başvuran vatandaşlarımız hastaneye sevk için vakfımıza müracaatları gerekmektedir.


Sorgu İzni ve Başvuru Onayı

Sorgu İzninin Tam Metni için tıklayınız...

T.C. Kimlik No:
Adı:
Soyadı:
Doğum Tarihi:
Telefon:
Adres:
Mahalle:
Yardım Talebi Türü: Bu yardım çoklu doğum yapan muhtaç ailelere nakdi destek sağlamak içindir. (İkiz, üçüz, dördüz vb)Hanedeki kişi başına düşen aylık gelir asgari ücretin 1/3 ünden az olması gereklidir.

18 yaş ve üzeri, sağlık güvencesi olmayanların başvuru yapması gerekmektedir. Emekli maaşı alanlar, 4/a Zorunlu Sigortalılar, 4/a Tarım Sigortalılar, 4/b Bağkur, 60/c3 2022 Yaşlı Aylığı ya da Engelli Aylığı alanlar, herhangi bir sağlık güvencesi olanlar başvuru yapamazlar.

Muhtaç durumda olan ve 60/c1 (Yeşilkart) ve 60/c3 (2022 sayılı yasa kapsamında, Yaşlı Aylığı ya da Engelli Aylığı alanlar) maddesi kapsamında sağlık güvencesi bulunanlar başvuru yapabilir. 4/a Zorunlu Sigortalılar, 4/b Bağkur, 4/a Tarım Sigortalılar, Emekli Sandığı, 60/g isteğe bağlı GSS primi ödeyenler başvuru yapamaz.

ŞARTLI SAĞLIK 0-5 yaş arası çocuklar için yapılan yardımdır. Hanede aktif SGK kaydı (4/a Zorunlu Sigortalılar, 4/b Bağkur, 4/a Tarım Sigortalılar, Emekli Sandığı, 60/g isteğe bağlı GSS primi ödeyenler) olmaması gerekmektedir. Hanedeki kişi başına düşen aylık gelir asgari ücretin 1/3 ünden az olması gereklidir. Başvuru sahibinin sağlık güvencesi yoksa önce gelir testi yaptırılıp 60/c1 (Yeşilkart) açtırılmalıdır. ŞARTLI EĞİTİM Hanede ilkokul, ortaokul, lise düzeyinde eğitim alan öğrencilerin olması ve öğrencilerin örgün eğitimde olmaları gerekmektedir. Hanede aktif SGK kaydı (4/a Zorunlu Sigortalılar, 4/b Bağkur, 4/a Tarım Sigortalılar, Emekli Sandığı, 60/g isteğe bağlı GSS primi ödeyenler) olmaması gerekmektedir. Sağlık güvencesi yoksa önce gelir testi yaptırıp 60/c1 (Yeşilkart) açtırılmalıdır.

Başvuru sahibi gebe olan bireyin resmi nikahı olması gerekmektedir. Hanede aktif SGK kaydı (4/a Zorunlu Sigortalılar, 4/b Bağkur, 4/a Tarım Sigortalılar, Emekli Sandığı, 60/g isteğe bağlı GSS primi ödeyenler) olmaması gerekmektedir. Sağlık güvencesi yoksa önce gelir testi yaptırıp 60/c1 (Yeşilkart) açtırılmalıdır.
14 Haftalıktan Önce Doktor Muayenesi yapılmış olmalıdır.
Doktor Muayene Tarihi: Protokol No:


Resmi nikahlı evli iken eşi vefat eden kadınlar başvuru yapabilir. Başvuru sahibi ve hanede aktif SGK kaydı (4/a Zorunlu Sigortalılar, 4/b Bağkur, 4/a Tarım Sigortalılar, Emekli Sandığı, 60/g isteğe bağlı GSS primi ödeyenler) olmaması gerekmektedir. Sağlık güvencesi yoksa önce gelir testi yaptırıp 60/c1 (Yeşilkart) açtırılmalıdır. Başvuru sahibi T.C. vatandaşı olmalıdır. Aşağıdaki kutucuğa resmi nikahlı eşin vefat tarihini yazınız.
Resmi Nikahlı Eşin Vefat Tarihi:


Bu yardımda asker evliyse eşi başvuru yapar; asker bekar ise önce annesi, anne öldüyse babası başvuru yapabilir. Askerin anne babası boşanmış ise asker ile aynı adreste kayıtlı olan anne veya baba başvuru yapabilir. Başvuru sahibinde aktif SGK kaydı (SSK, Bağkur, Tarım Sigortası, Emekli Sandığı, 60/g isteğe bağlı sigorta) olmaması gerekmektedir. Sağlık güvencesi yoksa önce gelir testi yaptırılıp yeşilkart açtırılmalıdır.

1) T.C. vatandaşı olması 2) Kişi başı gelirin asgari ücretin aylık net tutarının 2/3ünün altında olması 3) Tüberküloz hastası ise Verem Savaş Dispanserince programlanan tedavilerini düzenli olarak yerine getirmesi, takip ve kontrollere düzenli devam etmesi, ilaçlarını hekimce belirlenen periyotlarda kullanması. 4) SSPE hastası ise Sağlık Kurulu Raporunun olması gerekir.

Başvuru sahibinin aktif SGK kaydı (4/a Zorunlu Sigortalılar, 4/b Bağkur, 4/a Tarım Sigortalılar, Emekli Sandığı, 60/g isteğe bağlı GSS primi ödeyenler) olmaması gerekmektedir. Sağlık güvencesi yoksa önce gelir testi yaptırılıp 60/c1 (Yeşilkart) açtırılmalıdır. Engelli heyet rapor oranı en az %40 olmalı, ilk defa müracaat edenler sevk için vakfa gelmelidir. Aşağıdaki kutucuğa Engelli bireye ait Rapor Tarihi ve Rapor Sayısını yazınız.
Engelliye Ait Rapor Tarihi: Sayısı:


Başvuru sahibi 65 yaşını doldurmuş olmalıdır. Başvuru sahibinin aktif SGK kaydı (4/a Zorunlu Sigortalılar, 4/b Bağkur, 4/a Tarım Sigortalılar, Emekli Sandığı, 60/g isteğe bağlı GSS primi ödeyenler) olmaması gerekmektedir. Sağlık güvencesi yoksa önce gelir testi yaptırıp 60/c1 (Yeşilkart) açtırılmalıdır.

Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı (ÖYAÇ) kapsamında; 1. 2022 sayılı Kanun kapsamından 18 yaşından küçük engelli çocuğu için aylık alan bir hak sahibi varsa, ÖYAÇ kapsamında sadece 2022 sayılı Kanun kapsamından 18 yaşından küçük engelli çocuğu için yardım alamaz. 2022 sayılı Kanun kapsamındaki aylıklardan yararlanmayan hanedeki diğer çocuklar (öksüz veya yetim olanlar) için ÖYAÇ programına başvuru yapılabilmektedir.

Talep Detayı:
Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu Resmi Yüklenemedi   Kodu Değiştir

 

Duyurular


Çukurova SYDV Başvuru işlemleri internet üzerinden alınmaya başlamıştır.Başvuru Sayıları

Yeni Başvuru: 14
İşlem Aşamasında: 3
Mütevelli Heyetinde: 208
Tamamlanmış: 50369

Ziyaretçi Sayacı

Aktif: 2

Bugün: 55

Toplam: 1.116.714

Ip Adresiniz: 44.210.149.205